Mohou být citliví lidé tvrdí?

26.06.2022

Můžou být citliví lidé tvrdí? Ano.

Nastává to v momentě, kdy jsou zahnáni do kouta, kdy převzali intenzivní cizí emoce, které je ovládli, že neví, kým jsou nebo kdy jejich citlivost se stala fyzickou únavou a bolestí - nemocí. V tento moment jsou vyzváni pochopit svůj dar a nastavit hranice. 

Začít chápat a poznávat, co to znamená, že citlivost je dar a síla.V mém případě se tvrdost projevovala jízlivostí nebo ledovým hlasem. Jízlivost nastávala v době únavy a neschopnosti říci "Dost".V případě nejvyšší nouze to byl ledový hlas. Žádný křik jen led a mráz. To nastávalo, když jsem absolutně nevěděla, kudy kam. Neuměla jsem říci ani "Dost" ani "Ne".Citlivost je často zpočátku nechtěný a nenáviděný dar. Bolí, vyčerpává, jste zranitelní, bojíte se kritiky a tak se projevuje ve vašich očích jako v očích společnosti - jako neschopnost. To se špatně přiznává.

V momentě, kdy se začneme dívat za tuto "neschopnost" umět: okamžitě odpovědět, vybrat si oblečení, nerozpadat se, zvládat hodiny s ostatními lidmi, být aktivní, zvládnout úklid skříně během jednoho odpoledne, cítit se, že je vám "to jedno", uvědomíme si, že je to vlastně velká vnímavost, již se učíme poznávat a žít s ní každý den a připustíme-li si, může to být docela jízda, protože někdy se můžeme "sjet" jen když se navnímáme na krásu Vesmíru. V tento moment moment nastává léčení - padají zdi, urputnost, tvrdost a dochází k uzdravení nejen sebe, ale zároveň celé společnosti. 

Všichni jsme cenní a důležití